Träning på land

Hälsobro lokaler ligger på Manillagatan 10 i Örebro.

Strokeföreningen är medlem i Hälsobro så våra medlemmar har möjlighet att få rabatt på träning i lokalerna, 10 % rabatt på träningskort enligt prislista. Se hälsobros hemsida: http://www.halsobro.se

Träningen sker i en lugn anpassad miljö utan en massa musik och parfymer. All träning sker individuellt  och med egna träningsprogram. Hälsobros personal kan hjälpa till med ett lämpligt träningsprogram eller så har Du ett eget.

För att stödja och motivera varandra att träna så samlas intresserade Strokemedlemmar på Hälsobro vardagar klockan 10.30. Vi vet alla att det är roligare att träna tillsammans, även om var och en har sitt program!

Vill Du vara med?

Kontaktpersoner från Strokeföreningen är Kerstin Gustafsson 070 663 24 34 och Bertolof Johansson 070 545 69 00

Välkommen!