Träning på land

Hälsobro lokaler ligger på Manillagatan 10 i Örebro.

Strokeföreningen är medlem i Hälsobro så våra medlemmar har möjlighet att få rabatt på träning i lokalerna, 10 % rabatt på träningskort enligt prislista. Se hälsobros hemsida: http://www.halsobro.se

Hälsobro erbjuder träning i gym och grupp i en lugn och trivsam miljö. På hälsobro kan alla träna oavsett tidigare erfarenhet. Du får hjälp med introduktion i gymmet och träningsprogram anpassat för Dig. Träningen sker i en lugn anpassad miljö utan en massa musik och parfymer. All träning sker individuellt  och med egna träningsprogram.

För att stödja och motivera varandra att träna så samlas intresserade Strokemedlemmar på Hälsobro vardagar klockan 10.30. Vi vet alla att det är roligare att träna tillsammans, även om var och en har sitt program!

Vill Du vara med?

Kontaktperson från Strokeföreningen är Kerstin Gustafsson 070 663 24 34.

Välkommen!